Certifikované systémy nejvyšší kvality.

Jsme přímým výrobcem zasklívání lodžií a panelákových zábradlí.

Jsme již dvacet let na trhu - ikonka

20 let zkušeností v tomto oboru na českém a slovenském trhu.

Kompletní škála zasklívacích systémů - bezrámové i rámové.

Garance krátkých dodacích lhůt a plné záruky

Působíme na celém území České republiky a Slovenska.

Více informací o společnosti DuoTech Trade s.r.o. se dozvíte na našem webu:

www.duotech-trade.eu


PRODUKTY » IVETA - zasklení

Zasklívací systém IVETA

IVETA je moderní posuvný - otočný bezrámový systém pro dodatečné zasklení lodžií a balkonů, vhodný jak pro zasklení lodžií rovných tak i rohových či jedno nebo oboustranně předsunutých. Systém je řešený jako zavěšený, s možností pohybu jednotlivých skleněných dílců do stran, kde se jednoduchým způsobem otočí k ostění a následně zajistí. Dovnitř otvíratelné skleněné díly se snadno a bezpečně čistí, aniž by bylo nutné naklánět se z balkonu.


Stahování - otvírání skel je možno vytvořit na libovolné straně, popřípadě na obou zároveň. Skleněná výplň je tvořena  tvrzeným sklem o tloušťce 6 mm se zabroušenými hranami zasazeným v horním a spodním okraji do hliníkových lišt, které jsou opatřeny pohybovými a aretačními komponenty. Zasklívání lodžií IVETA nabízí elegantní ochranu, a to bez snižování světla. Účinnou ochranu vnitřního prostoru balkonu nebo lodžie proti vodě, větru a prachu zajišťují kartáčková a silikonová těsnění.


Zavěšení systému

Díky tomu, že je celý systém zavěšen pomocí horního pojezdového mechanismu ve stropní konstrukci, pozbývá spodní vedení statického zatížení na konstrukci zábradlí a nezatěžuje tak nadměrně méně kvalitní nebo částečně zkorodovaná zábradlí. Systém IVETA je díky tříbodovému uložení skleněných dílců v otevřené poloze velmi lehce ovladatelný. Celá konstrukce bez viditelných svislých rámů zasklení působí moderním a vzdušným dojmem a dotváří tak, bez narušení, celkový vzhled budovy.


Aretace systému

Významným přínosem je možnost celou sestavu bezpečně uzamknout a zamezit tak možnému vniknutí do objektu, nebo neoprávněné manipulaci. Větrání (infiltrace) je zajištěno meziskelními mezerami, které lze na přání opatřit meziskelním těsněním. Otevřené dílce v krajních polích mají aretační uzávěry bránící samovolnému pohybu.


Kvalita provedení

V základním provedení  je systém opatřený velmi kvalitní povrchovou úpravou - komaxitováním v barvě bílé RAL 9003. Dle přání zákazníka je možné celý systém opatřit libovolným odstínem dle škály RAL, aby se co možná nejlépe začlenily do charakteru budovy.

 

Samotná instalace probíhá přístupem z interiéru bytu. Doba montáže je odvislá od rozměru a složitosti a trvá cca 3 - 6 hodin. Součástí instalace je i dodávka a montáž případných doplňků a prací spojených s uzavřením celé lodžie. Standardní záruční doba na systém IVETA činí 60 měsíců. Jde o dlouhodobé a bezpečné řešení.

Co vše získáte instalací zasklívacího systému IVETA?

Zlepšení energetické bilance domu – získané především minimalizováním tepelných ztrát přilehlých místností. Snížení výkyvů teplot napomůže i trvanlivosti ochráněných materiálů.

Zhodnocení nemovitosti - Vytvoření nového obytného, nebo užitného prostoru navýší úroveň a kvalitu bydlení.

Snížení vnějších vlivů - Zásadním způsobem omezíte hlučnost. Zamezením přístupu prachu, deště a sněhu snížíte finanční náklady i časovou náročnost na údržbu lodžie. Dovnitř otvíratelné skleněné díly se snadno a bezpečně čistí, aniž by bylo nutné vyklánět se z balkonu.

Ochranu majetku - Zamezíte možnosti vniknutí do objektu přes balkon či lodžii a ochráníte své děti proti vypadnutí.

Výhody tohoto zasklení

 • Nezatěžuje konstrukci zábradlí
 • Otevřené skleněné segmenty jsou uchycené ve třech bodech
 • Snadná manipulace a obsluha včetně uzamčení
 • Prostorová nenáročnost a tichý provoz
 • Snadné mytí a údržba
 • Možnost otevření celého balkonu či lodžie
 • Rozmanitost barevných řešení
 • Úspora tepla v přilehlých místnostech
 • Značné snížení vnějšího hluku
 • Ochrana před vniknutím (osoby, zvířata) a povětrnostními vlivy (déšť, sníh, prach)
 • Ochrana proti zatékání do pláště budovy
 • Celoroční využití balkonu a lodžie
 • Pozáruční opravy

  Ikona 5 let záruky na všechny druhy zábradlí a zasklení

 

Zasklená lodžie pro lepší bydlení

 

 

 

 

Vychutnávání ranní kávy a jiné rituály na balkoně nebo lodžii již nemusí zůstat jen letní záležitostí. Téměř celoroční používání tohoto prostoru k relaxaci, cvičení nebo třeba pěstování květin Vám obohatí každý den. Kultura bydlení a způsob jakým člověk prožívá a používá věci kolem sebe je pro smysluplný život velice důležité. Stejně důležité jako výběr a kvalita stavebních prvků, které nás obklopují. IVETA je léty prověřeným a vývojem zdokonaleným zasklívacím systémem zasklívání lodžií, který Vám bude dělat jen radost.

Optimální klima

Při výběru pokojových rostlin na balkón mějte na paměti, že teplota v zasklené lodžií se může ve velké míře měnit. Napžíklad v zimním období nelze zasklenou lodžii považovat za plnohodnotně obyvatelnou místnost, protože zasklívací systém je přídavné zasklení s jinými tepelně izolačními vlastnostmi, než např. plastová okna. Balkonové rostliny musí vydržet kolísání teplot a vlhkosti. V zasklené lodžii bývá vždy tepleji, než venku. Pokud jsou zavřené skleněné tabule, zahřeje jasné slunce balkón celkem rychle, zatímco za chladného počasí se balkon ve stínu ochladí rychleji. Zasklený balkon je velmi vhodný pro klíčení rostlin nebo drobné zahrádkaření od jara do podzimu. Experimentování s různými rostlinami stojí za to. Úspěšné zahradničení vám umožní vychutnat si život na balkoně naplno a sousedé zblednou závistí. Dobrým pravidlem je, že v zasklené lodžii bývá na přímém slunci v průměru o 10 ° C tepleji, než venku.

Vybavení a dekorace

Zasklený balkon je další místnost v domácnosti a snadno se zařídí nábytkem a dalšími ozdobnými prvky, které máte rádi, a líbí se vám. Příjemně zařízený balkon Vás přiměje zastavit se a relaxovat. Také hosté objeví ve vaší lodžii to nejoblíbenější místo. Při vybavování balkonu nezapomeňte, že požadavky stanovené pro umístěný nábytek jsou vyšší než u běžného obývacího nábytku. Teak, plastový nábytek, proutěný nábytek, také z nerezové oceli nebo z nerezových, kovových profilů vydrží na balkoně déle.

Pruh ikon kvality společnosti DuoTech Trade s.r.o.

Životní prostředí

Trvale udržitelný rozvoj a úcta k přírodě jsou pro DuoTech nezbytné. Naše materiály, sklo a hliník jsou recyklovatelné. Zbytky výrobního materiálu jsou recyklovány pro výrobu nových výrobků. Podle provedených studií zasklívání IVETA chrání vnitřní povrchy i materiály balkonů a lodžií, čímž odkládá renovace a navíc prodlužuje intervaly pro jejich údržbu. Zasklívání lodžií také šetří energii na vytápění.


Parametry zasklívacího systému IVETA

Systém posuvný a otočný - bezrámový
Využití balkony, lodžie a terasy
rovné, rohové i předsazené tvaru L a U
Uchycení dílců zavěšením
Možnost uzamčení ano
Šířka panelu min. 36cm  - max. 70cm
Výška stavebního otvoru max. 2m
Počet posuvných panelů max. 9 při odsouvání na jednu stranu, při délce 5,9m
max. 18 m při odsouvání na obě strany, při délce 11,8m
+ libovolný počet pouze otočných křídel
Hmotnost systému 25 kg\m (při výšce zasklení 1,5 m)
Plošná hmotnost skla 15 kg\m2
Barva skla čirá
Druh skla bezpečnostní - kalené
Hrany skla broušené
Tloušťka skla 6mm
Materiál lišt hliníkové slitiny
Povrchová úprava lišt komaxit
Barva lišt standartně bílá RAL 9003 + volitelná škála RAL
Čas instalace 3,5 - 6 hod, podle složitosti systému
Záruční lhůta 5 let
Pozáruční opravy ano
Celoroční využití ano
Ochrana proti hluku měřený útlum 20 - 30 dB
Ochrana ostatní déšť, sníh, vítr, prach, zvěř a ptactvo
zatékání do pláště stavby, neoprávněné vniknutí
Tepelná úspora znatelné snížení nákladů na vytápění přilehlé místnosti
Certifikace systému ano
Požární zpráva ano
Statický posudek ano

Pruh ikon kvality společnosti DuoTech Trade s.r.o.